UNITED EUROPE ROMA

Subtitle

Blog

view:  full / summary

UNITED EUROPE ROMA

Posted by jan tiser on June 12, 2014 at 6:15 AM Comments comments (0)

UNITED EUROPE ROMA

 

UNITED EUROPE ROMA je mladá začínající organizace, která chce pomáhat všem Romum v Enfield Borough. Našim památným dnem je Den 06/06/2014, kdy jsme se poprvé oficiálně setkali na meetingu s místními našimi spoluobčany Enfieldu a také našim hostem Krissie Nicolson z Migrant and Refugee Community Forum. Doufáme, že i díky její pomoci se nám podaří prorazit a být tou kapkou v moři všech oragnizací, která sjednotí všechny moře v jeden velký oceán. Víme, že naše vize a ambice nejsou malá, ale věříme, že nic není nemožné a půjdeme všichni společně lepším zítřkům.


 

Tíhu manažmentu celé organizace má na svých ramenech 5 lidí. Předsedou/director organizace je Jan Tišer, mistopredsedou správu financií má na starosti Michal Gorol/treasurer a samozřejmě nesmí chybět zastoupení žen v naší organizaci, a to Marcela Raiminiusová

/Secretary worker, Šarlota Miková a Tatiana Pálffyová/advocacy workers. (dole na fotce z leva do prava)

 

Určite se ptáte proč vznikla naše organizace a jaké máme cíle. Existuje hned několik důvodu:

 

DĚTI – snad každý, kdo má deti si alespoň jednou prošel situací, ve který si řekl„co z těch mých detí bude“. A my právě chceme aby z těch „našich“ detí vyrostli slušní a vzdělaní lidé, kteří budou mít možnost dosáhnout tam, kam někteří z nás nemužou.

 

BENEFITY – komu z vás se už stalo, že vám zastavili housing, nebo zrušili Job center a vy ste nerozuměli nebo nevěděli proč? Nebylo by fajn mít někoho, na koho by ste se mohli obrátit s prosbou o pomoc? Proto sme tady na Vaši straně

 

Vám pomoci v ramci našich možnosti.

 

BOJ ZA LIDSKÁ PRÁVA A SOLIDARITU – budeme bránit naše práva v podobě demonstrací, psaní dopisů našich stanovisk či nesouhlasů k ministrům a predsedovi vlády a svolení schůzí s politickými funkcionáři na parlamentské půdě.

 

Naše organizace si dala za cíl sjednotit Romy v Enfield Borough, aby sme drželi přisobě jako jedna silná komunita a aby jsme si pomáhali když je potřeba. Nepodporujeme závist, ale přízeň, neschvalujeme podvody, ale snahu a pracovitost. Nechceme vidět naše děti vyrůstat na ulicích, ale vzdělávat se a být ctižádostivý. Tímto směrem se také budou ubírat i naše plány. Budeme se snažit komunikovat a vytvářet vztahy s místní policií, nemocnicí a úřady. Přece jen hlas jednotlivce není tak silný jako hlas celé komunity, která představuje naše organizace.

 

Tak jak sme už zmínili dříve, naše plány a cíle jsou zaměřeny hlavně na děti, kteří jsou naší budoucností a do nich vkládáme všechny naděje na lepší zítřek. Proto se jim budeme snažit ukázat, že škola je tou správnou cestou k úspěchu. Chceme jim umožnit mít lepší život, kariéru a dosahovat své sny.

 

DĚTSKÝ DEN se bude konat 29/06/2014 v Pickett’s lock. Je to první z mnoha akcí, která chystáme pro děti. Bude tam pro ně připravena spousta her a grilování.Bude se tančit a cvičit. Nadále připravujeme například skákání v pytlích, Zumbu .... a to ostatní si už necháme jako překvapení. Každé dítě dostane malý dárek, aby si uchovalo památku na hezký den.

 

V nejbližší době, protože k nám pomalu ale jistě přichází dlouhoočekávané léto, máme v plánu vyrazit si společně k moři na celý den. Ne jedna, ne dvě rodiny, ale co nejvíc. Vždyť prěce čím více nás bude, tím větší bude i zábava... Ve vzdálenější budoucnosti máme v plánu z organizovat další ale i větší atrakce pro děti. Například výlet do Legoladnu, nebo cesta za
kultůrou. Naším dalším cílem je pronajmout si sál, kde by jsme mohli pořádat pro děti ruzné akce, jako třeba Malá Miss nebo dětské diskotéky, ale také Zumbu a nebo box pro ty větší, aby si mohl každý vybrat to, co ho nejvíce baví a čemu by se chtěl věnovat.

 

Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky, neváhejte a klikněte na naši facebookovou

stránku United Europe Roma, kde vám budeme na

 

Vaše otázky odpovídat .

 

Přejeme vsem hezký den.

 

UNITED EUROPE ROMA


Rss_feed